شناسه : 303
س., 03/08/2016 - 19:55
نویسنده : adminbasijlaw
سازمان بسیج حقوق دانان منتشر کرد؛

کتاب «توحید در قرآن» منتشر شد

کتاب «توحید در قرآن» گزیده بخش دوم کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن، به همت معاونت تعلیم و تربیت سازمان بسیج حقوق دانان منتشر شد.

کتاب «توحید در قرآن» جلد دوم از مجموعه کتب اندیشه ولایت به همت معاونت تعلیم و تربیت سازمان بسیج حقوق دانان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان؛ کتاب «توحید در قرآن» جلد دوم از مجموعه کتب اندیشه ولایت خلاصه برگزیده و منسجم کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» است که به تبیین مباحث عمیق رهبر معظم انقلاب در ماه مبارک رمضان سال ۱۳۵۳ ه.ش پیرامون تذکرات و مباحث توحید در قرآن بر اساس روشی نو، اصول اساسی و بنیادین اسلام مبتنی بر قرآن کریم پرداخته است.

این کتاب به همت معاونت تعلیم و تربیت سازمان بسیج حقوق دانان به چاپ رسیده و با هدف کاهش حجم و افزایش جذابیت ظاهری که هر مبحث محتوای یکی از جلسات سخنرانی رهبر انقلاب می باشد، در ۱۳۰ صفحه و شش بخش مدون شده که شامل: توحید در جهان بینی اسلام، توحید در ایدئولوژی اسلام، عبادت و اطاعت انحصاری خدا، روح توحیدو نفی عبودیت غیر خدا، توحید و نفی طبقات اجتماعی، تاثیر روانی توحید؛ می باشد و در پایان آن ضمایم و نمودارهایی درباره مباحث توحیدی ترسیم شده است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

آن توحیدی که اسلام به آن دعوت می کند، توحیدی است بالاتر از حد پاسخ به یک سوال،به یک استفهام، پس چیست؟ توحید اسلامی الهامی است در زمینه حکومت،در زمینه روابط اجتماعی، در زمینه سیر جامعه، در زمینه هدف های جامعه، در زمینه تکالیف مردم، در زمینه مسئولیت هایی که انسان ها در مقابل خدا،در مقابل یکدیگر،در مقابل جامعه و در مقابل پدیده های دیگر عالم دارا هستند،توحید این است. توحید اسلامی همان الفی است که بعدش ب می آید و پ می آید و چ می آید و چ می آید، تا ی می آید. این جور نیست که بگویی خدا یک است و دو نیست و تمام بشود قضیه. خدا یک است و دو نیست، معنایش این است که در تمام منطقه وجود خودت شخصا و جامعه ات عموما، جز خدا کسی حق فرمایی ندارد.

گفتنی است علاقه مندان می توانند جهت خریداری این محصول با شماره ۸۸۳۴۱۷۶۱ معاونت روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان تماس حاصل نمایند.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید