Shopping cart is empty

۰

ریال,۰

به همت سازمان بسیج حقوق دانان کشور برگزار شد

اولین نشست علمی بررسی ابعاد حقوقی بیانیه گام دوم انقلاب رهبری

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان اولین نشست علمی بصیرتی سال ۱۳۹۸ با موضوع بررسی و تبیین ابعاد حقوقی و قضایی بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری مدظله العالی به همت سازمان بسیج حقوقدانان برگزار شد.

دکتر مهدی بهرامیان نیز در این نشست ضمن سخنرانی پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و حضور اقشار بسیجی و سازمان بسیج حقوق دانان در عرصه ها و زمان های مختلف کشور گفت:

از دغدغه هایی که در هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج حقوقدانان بوده و هست، فرمایشات حضرت آقا در گام دوم انقلاب است که سهم و نقش بسیار حقوقدانان بسیجی همواره در زمان های مختلف بیانگر آن می باشد. در هفت بند بیانیه گام دوم انقلاب حضرت آقا که بخش های مختلفی از آن در باره ی مبارزه با فساد و برقراری عدالت است قطعا حقوقدانان بسیجی  سهم و نقش موثری خواهند داشت، امیدواریم این اولین جلسه از سلسله نشست های علمی بیانیه گام دوم انقلاب  بتواند منجر به یک برنامه از اقدامات  و عملگرایی پیرامون بیانیه گام دوم انقلاب شود و در واقع اسنادی شود  برای ارتقای نظام حقوقی و قضایی کشور شود. بیانیه چهل سالگی انقلاب در فرمایشات حضرت آقا بیان فرصت ها و آسیب ها، بایدها و نباید هایی است که منجر به پیروزی  ما می شود،  که این همان بیان پختگی انقلاب در عدد ۴۰ و چهل سالگی انقلاب اسلامی است. نکاتی که در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری فرمودند بحث مشارکت مردمی مبارزه با فساد و برقراری عدالت است که اینها همگی بسیار مهم می باشد،  رهبر معظم انقلاب به ما کلید واژه هایی را فرمود که بسیار مهم هستند، نقش و حضور جوانان در انقلاب و ادامه مسیر با این نیروی جوان  بسیار مهم است. ما از لحظه تولد تا لحظه مرگ با حقوق کار داریم، مگر می شود که بگوییم حقوق با هیچ یک از این هفت بند سر و کاری ندارد. در جریان های اجتماعی ، سیاسی و حکومتی در واقع این حقوقدانان می باشند که جریان ساز هستند و برای این موارد نیز ما قطعاً حرف خواهیم داشت. ما الان در این راستا باید ابتدا کادر سازی بکنیم و از نخبگان بیشتر استفاده کنیم ، که این کار را  البته سازمان بسیج حقوقدانان کشور چند ماهی است آغاز کرده است و امیدوارم که یک جمع عظیمی از نخبگان در دستگاه‌های کشور منشاء اثر قرار گیرند که به خوبی این اقدام از سوی سازمان بسیج حقوق دانان آغاز شده و انشالله اخبار تکمیلی را به زودی به شما خواهم داد . امسال از ظرفیت یک هزار نفر نیروی جوان در این راستا،  در دستگاه های مختلف  استفاده و به کار گرفته خواهد شد. در حال حاضر با گذشت ۴۰ سال از تصویب قانون اساسی برخی از اصول آن همچنان معطل مانده اند قانون اساسی که  افق های دوردست و بسیار زیبا را به ما نشان داد ، همان افق هایی که مردم انتظار داشته و دارند که به آنها برسیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

محصولات

نویسنده:
گروه علمی سازمان بسیج حقوق دانان کشور
سال چاپ یا تولید:
تابستان۱۳۹۸
نویسنده:
روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان کشور
سال چاپ یا تولید:
دی ماه ۱۳۹۸
نویسنده:
مهدی بهرامیان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۸
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶