Shopping cart is empty

۰

ریال,۰

طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس دوباره به کمیسیون شوراها ارجاع شد

طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی برای بررسی نظر نمایندگان به کمیسیون شوراها و امور داخلی ارجاع شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوق دانان، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه دوم اردیبهشت) پارلمان طی تذکری با استناد به بند ۶ ماده ۱۴۹ در رابطه با نسخه اصلاح‌شده طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس اظهار داشت: به‌رغم تصمیمات اتخاذشده در رابطه با ضرورت اظهارنظر نمایندگان و ارائه پیشنهادات در رابطه با نسخه اصلاح‌شده این طرح، وقتی که برای بررسی پیشنهاد نمایندگان تعیین شده، بعدازظهر امروز است و این در حالی است که بررسی نسخه اصلاح‌شده این طرح امروز صبح در دستور کار صحن قرار گرفته است.

وی افزود: این اتفاق در حالی افتاده است که هنوز گزارش نسخه اصلاح‌شده این طرح چاپ و بین نمایندگان توزیع نشده است و در این شرایط باید آن را از دستور خارج کنیم، چرا که در غیر این صورت حق نمایندگان در رابطه با اظهارنظر در مورد این نسخه اصلاح‌شده تضییع خواهد شد.

لاریجانی رئیس مجلس خطاب به محمدجواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی خواست تا به این تذکر پاسخ داده و از وی پرسید که "آیا جلسه‌ای در این رابطه برگزار شده یا خیر؟" چرا که براساس آیین‌نامه نظر وی مبنای تصمیم‌گیری قرار خواهد گرفت.

رئیس کمیسیون شوراها در پاسخ به لاریجانی خاطرنشان کرد: ما هفته گذشته ارجاعیه صحن را در قالب اصلاحیه ۲، ۳ و ۴ مورد بررسی قرار دادیم، کما اینکه اصلاحیه ۴ بعد از برگزاری جلسه کمیسیون چاپ شد. همچنین مجدداً اصلاحیه ۵ نیز چاپ شد و در اختیار نمایندگان قرار گرفت، ضمن اینکه آقای حاجی‌دلیگانی در مورد آن پیشنهادی را مطرح کرد که آن نیز در نسخه چاپ‌شده موجود است.

کولیوند اضافه کرد: در جلسه بدوی نیز پیشنهادات مطرح‌شده و ابهاماتی که از سوی رئیس صحن بدان اشاره شده بود نیز مورد رسیدگی قرار گرفت و رفع شد. همچنین ماده ۷ و ۸ این طرح در نشستی که امروز صبح برگزار شد، مورد بررسی قرار گرفت و اصلاحات جزئی در آن اعمال شد.

وی تأکید کرد: نمایندگان باید هفته گذشته در رابطه با نسخه اصلاح‌شده این طرح که چاپ شده و در اختیار آنها قرار گرفته بود، اظهارنظر کرده و پیشنهاد ارائه می‌دادند.

در ادامه رئیس مجلس اظهار داشت: با توجه به اینکه جلسه کمیسیون به‌منظور بررسی ماده ۷ و ۸ امروز برگزار شده است، هرچند اصلاحات جزئی در آن اعمال شده، اما بنا به درخواست نمایندگان که خواسته‌اند در این مورد اظهارنظر کنند، ادامه بررسی نسخه اصلاح‌شده این طرح فردا در دستور کار قرار می‌گیرد تا نمایندگان بتوانند پیشنهادات خود را قبل از بررسی آن ارائه دهند.

انتهای پیام/*

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

محصولات

نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۵