Shopping cart is empty

۰

ریال,۰

یادداشتی از برادر بسیجی عباس شیر محمدی

یادداشتی از برادر بسیجی عباس شیر محمدی

ضمن تبریک ایام الله دهه فجر بر فجر آفرینان ولایتمدار لزوم ارزیابی کلی از عملکرد و رویکرد های نظام اسلامی باتوجه به شاخصه های ، استقلال امنیت ، مردم سالاری ، آزادی ، عدالت و پیشرفت پیش از پیش ضروری می یابد .

در آستانه ۳۹ سالگی انقلاب اسلامی بسیار شایسته است که  با بازخوانی حوادث و فراز و نشیب های آن ارزیابی کلی از عملکرد و رویکرد های  نظام اسلامی با توجه به شاخصه ها ی امنیت ، استقلال ، مردم سالاری ، آزادی ، عدالت، پیشرفت داشته تا در روند تکاملی انقلاب اسلامی مصمم تر از قبل در جهت اهداف و آرمانهای آن  پیش برویم .

۱- بدون تردید مردم و برجستگان منصف جامعه بابحرانها و نا امنی های غرب آ سیا و کشورهای همسایه وجود امنیت بالا را علیرغم ترفند های لایه به لایه و پیوسته دشمنان قابل قبول دانسته که برای مطلوبیت و دوام آن خون های هزاران راست قامت جاودانه در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس امنیت مرزها ،ترور های کورمردم عادی وترورهای هدفمند هسته ای ،شهدای حریم و حرم مقاومت منطقه تقدیم تا امروزملت ما با ضریب اطمینان بخش بالایی احساس آرامش و آسایش نموده و بر قوای نظامی و انتظامی و قاطبه بسیجیان می بالد .

۲- رصد و بررسی شاخصه های استقلال در روند تاریخی و سیاسی کشور، وابستگی مفرط ، فقدان استقلال سیاسی را امری عیان و مصادیق آن را در عزل و نسب مناصب عالی دولت ،کاپیتولاسیون ، کودتای ۲۸ مرداد ، حدایی بحرین از ایران ، حوادث غم بار جنگ جهانی اول و دوم ، تحمیل قرار دادهای سنگین ذلت با ر را دید. اما پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی علیرغم شرایط سخت تحمیل جنگ ، تحریم ، ترور ها و تصمیم سازی و تصمیم گیری ها و اعمال آنها بر اساس شرایط و اقتضائات داخلی بوده و به لطف الهی انقلاب کوبنده تر از همیشه به پیش میر ود .

۳- مردم سالاری دینی از دیگر شاخصه های است که مردم کشور ما طی ۴ دهه بعد از انقلاب با وجود حق و تکلیفی بودن انتخاب ، تعیین سرنوشت رای و نظر مردم جایگاه خود را یافته و مسئولین نظام با رای مستقیم و غیر مستقیم تعیین می شود . اما تجارب سالهای گذشته و بستر های آسیب زای آن نکته ای درس آموز و عبرت مند درآن مطردد نموده است .که همه باید مورد مداقه و ملاحظه جدی قرار گیرد .

بطوریکه علیرغم فرصت بودن انتخابات گاها تبدیل به تهدید شده است و فرصت طلایی مملکت صرف بداخلاقی نا اهلان می شود .

اگر چه حضور پر شور فعالانه مردم در انتخابات در سطوح متعدد و عناوین متعدد در تحقق امنیت پایدار معطوف به اقتدار ملی نفش موثر داشته اما ایجاد فرصت نباید محملی برای زور – زرمداران برای اعمال اراده خود در نتیجه انتخابات قرار گرفته و این پیامدی فرصت سوزانه را به دنبال داشته است .

بدیهی است لازمه آن جامعیت و صلابت اجرای قانون انتخابات با مکانیزم های خاص آن است شایسته ای است که پشتوانه اجرای قوی آن قدرت عظیم ملی است.

۴- آزادی و عدالت دو مطلوب بسیار ارزشمند اجتماعی است که رهگشا و گره گشا است به شرطی که در معنا شناسی آن باید دقیق بود . حدود و ثغور آن را شناخت و از آسیب های فرساینده آن پیشگیری کرد . باز تعریف آن از دیدگاه مفاهیم دینیو ارزش های والای انقلاب به رضایت اجتماعی به دور از اغراض گروه های سیاسی که ادعای نمایندگی آزادی ساختار و ارزش شکن را دامن می زنند منتهی میگردد . مردم ما همچنان در فضای دل انگیز ازدای های مشروع در چهار چوب قوانین و مقررات آن را در قیاس با رژیم های طاغوتی به طور ملموس حس می کنند .

امروز یکی از برکات وجودی انقلاب اسلامی بشمارمی رود که ملت سالهای متمادی درحافظه تاریخی خود خفگان و استبداد رژیم های منحوس پهلوی را به خاطر دارند . یقینا آزادی در همه دنیا و حکومت ها دارای حدود تعریف شده بوده و در هیچ جایی بدون حد و مرز نیست .توطئه ، تخریب ، در پیوند با دشمنان و. پیگیری اغراض سیاسی آنها بدون قید و شرط آزادی نیست بلکه تداعی هرج و مرج و تامین منافع ملی دشمنان را دارد.

۵- عدالت : از اهداف واقعی انقلاب اسلامی عدالت اجتماعی ، قضایی، توزیعی ، و تولید اقتصادی است که بر مبنای مفاهیم و مضامین عالی اسلام ناب محمدی ، موظف به اجرای آن در تمامی شئونات زندگی بوده که امروز بعضا برخی ازمتولیان اموراز این ویژگی بارز فاصله گرفته و دچار خسران دنیوی و اخروی شده اند . این مهم و صفت برجسته بایست در تمامس شاکله ، ارکان ، اجزای جمهوری اسلامی جاری که مورد محدود آن نیززیبنده نظام ما هویت اسلامی آن نیست . هرگونه بی عدالتی ، تبعیض ، فساد آسیب بزرگی است که باید آفت زدایی گردد .

۶- پیشرفت : نظام جمهوری اسلامی به عنوان الگوی حکومتی مبتنی بر دین توانست در عرصه سیاست غرب را با چالش بزرگ و مهمی روبه رو کند. ماهیت مکتب لیبرالیسم غرب را با سئوال مواجه کند . علیرغم توطئه های دشمنان و شکست های معجزه گون پی در پی آنان در ۳۹ سال گذشته پیشرفت های علمی ، فناوری، دفاعی ، دارو و درمان همه و همه از موفقیت های جمهوری اسلامی است اما با توجه به اقتضات و پیامد های ان باید بیش از این با سیاست ها ی اقتصاد مقاومتی مطالبات مردم و منویات مقام معظم رهبری را پی گیری وآسیب هایی که از ناحیه متوجه انقلاب است اعم از رکود ، تورم ، ابر بیکاری ، قاچاق ، اعتیاد و سایر معضلات را ناشی ازآن را حل و فصل نمود.

تلگرام

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

محصولات

نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۶
نویسنده:
سازمان بسیج حقوقدانان
سال چاپ یا تولید:
۱۳۹۵